7 Lietuviško medaus rūšys | Kuris medus geriausias?

Medaus rūšys - įžanga

Lietuvoje yra ne viena ir ne dvi medaus rūšys. Kiekviena iš jų yra išskirtinė savo savybėmis, skoniu, kvapu, gydomuoju poveikiu.

Turbūt esate girdėję apie tokias medaus rūšis kaip liepų, grikių, rapsų, lipčiaus, tačiau jų yra daug daugiau. 

Šiame straipsnyje mes jus supažindinsime su devyniomis pagrindinėmis Lietuviško medaus rūšimis ir jų savybėmis, padėdami apsispręsti, kuris medus jums yra geriausias.

medaus rūšys ir jų laikymas

Turinys

7 pagrindinės Lietuviško medaus rūšys ir jų nauda

 Monoflorinis ir poliflorinis medus

Pradedant svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo medaus įvairovės, kiekvienas medus gali būti suskirstytas į dvi pagrindines rūšis – monoflorinį arbą poliflorini medų.

Monoflorinis medus gaunamas iš bičių, kurios renka tik vienos augalų rūšies nektarą. Norint, kad bitės suneštu monoflorinio medaus (kas Lietuvoje reta) reikia, kad bičių aviliai būtų pastatyti toje vietoje, kurioje 4 km. spinduliu augtu tik vienos rūšies augalai.

Poliflorinio medaus nektarą bitės surenka iš kelių augalų. Šios rūšies medaus Lietuvoje yra daugiausiai. Žinoma nereikia dėl to nuliūsti, nes tyrimai rodo, kad poloflorinis medus savo savybėmis yra vertingesnis už monoflorinį medų.

1. Liepų medus

Liepų medus yra viena iš geriausiai žinomų medaus rūšių. Tiek naudingumu, tiek skoniu, liepų medus yra geriau vertinamas ne kitos medaus rūšys .Liepu medus

Mažai tikėtina, kad Lietuvoje egzistuoja grynas liepų medus, nes jis gaunamas tik bitynuose, kurie stovi prie didelių liepų miškų. Tokių miškų Lietuvoje yra labai mažai. Taip pat bitės liepų medaus prineša ne kiekvienais metais. Lietus, sausra, didžiulis vėjas neleidžia bitėms rinkti šios rūšies medaus, arba liepos tiesiog gali neskirti nektaro dėl įvairių gamtinių priežasčių.

Liepų medus vartojamas gydyti peršalimą, ligas tokias kaip sloga, angina, bronchitas. Taip pat sakoma, kad šis medus gydo kepenų bei inkstų ligas, pūliuojančioms žaizdas. Jei kamuoja galvos skausmas, tikras liepų medus gali palengvinti simptomus.

Liepų ir kitų liepos mėnesį žydinčių augalų medų galite rasti čia: (Liepų medus)

2. Kiaulpienių medus

Aukso spalvos, nepaprastai kvapnus ir skanus kiaulpienių medus yra labai vertinamas medus. Bitės kiaulpienių medų suneša pavasarį, kai laukai nuo žydinčių pienių nusidažo geltona spalva.

Pavasarinis pieniu medus

Šis medus gali numalšinti skausmą, kvėpavimo takų uždegimus. Kiaulpienių medus yra stiprus ginklas kovojant su peršalimo ligomis.

Kiaulpienių ir kitų pavasarį žydinčių augalų medų rasite čia: (Pavasarinis medus)

3. Grikių medus

Tamsus stipraus kvapo ir aštraus skoniu grikių medus yra labai vertinama medaus rūšis. Grikių medus turi nemažai geležies ir baltymų. Kitos Lietuviško medaus rūšys tuo pasigirti nelabai gali.

Grikių medų rekomenduojama vartoti mažakraujystės profilaktikai. Šis medus nepaprastai naudingas žmonėms sergantiems širdies, kraujagyslių ligas, kraujotakos ar virškinimo sutrikimų.

Sakoma, kad grikių medus padeda greičiau gyti lūžusiems kaulams. Mokslininkai nustatė, kad šis medus skatina kaulų audinių regeneraciją.

Grikių meduje esančios medžiagos saugo organizmą nuo vėžio, Alzheimerio, infarkto, reguliuoja širdies veiklą.

4. Lipčiaus medus

Įdomaus skonio dažniausiai ilgai nekietėjantis lipčiaus medus yra tikrai įspūdingas bičių produktas. Kitos medaus rūšys negali pasilyginti su lipčiaus medaus unikalia savybe, jog šis medus gali būti dviejų rūšių: augalų arba vabzdžių.

Augalų lipčių bitės suneša iš augalų lapų, spyglių išskirto skysčio. Lipčius išsisunkia ant daugelio medžių lapų. Bitės lipčių randa ant ąžuolų, liepų, gluosnių, klevų medžių lapų, tačiau daugiausiai bitės lipčiaus prineša iš eglių ir pušų. Šis medus tinka gydant kvėpavimo takų susirgimus.

Lipčiaus medus

Vabzdžių lipčių bitės suranka iš amarų (vabzdžių graužiančių lapus). Šis medus yra tirštas, nes jame mažiau vandens ir daugiau baltymų. Taip pat daugiau mineralinių medžiagų, sacharozės, ypač daug kalio ir natrio druskų.

5. Pievų medus

Pievų medų bitės surinktas iš įvairiausiu augalų žiedų. Aromatingas, malonausBirzelio menesio pievu medus skonio pievų medus pasižymi B ir C grupės vitaminų gausa. Pievų medus Gydo peršalimo ligas, stiprina organizmą

Pievų medų rasite čia: ( Pievų medus)

6. Rapsų medus

Baltos spalvos, įdomaus skonio rapsų medus yra tikrai unikalus medus. Rapsų meduje mažiau mineralinių medžiagų, tačiau šis medus yra ne ką prastesni nei kitos medaus rūšys.rapsu medus

Rapsų medus turi antibakterinių savybių. Medus vartojamas padidėjusiam skrandžio rūgštingumui mažinti, kepenų ligoms gydyti. Rapsų medus yra geras cukraus pakaitalas gaminant maistą, ar dedant į kavą, arbatą.

Rapsų medų rasite čia: (Rapsų medus)

7. Viržių medus

Viržių medus yra tamsiai geltonas, turintis rausvą atspalvį, stipraus kvapo ir grikių medų primenančio skonio bičių produktas.

Šis medus yra labai tirštas. Meduje yra palyginti daug baltymų. Kitos medaus rūšys negali pasigirti labai unikalia viržių medaus savybe. Žiūrint per mikroskopą sustingusiame meduje turi matytis į adatėles panašių kristalų. Jei jų nėra – šis medus ne viržių. Viržių medus naudojamas inkstų, šlapimo pūslės, prostatos ligoms gydyti.

Viržius bitės randa vietose, kuriose yra daug pušynų, nes šis augalas juos labiausiai mėgsta.

Apibendrinimas

Visos medaus rūšys yra unikalios savo savybėmis, spalva, skoniu ir yra savaip vertingos. Valgant kiekvienos rūšies medų žmogaus organizmas gauną daugybe reikalingų medžiagų ir taip stiprina savo imunitetą.

Papildoma informacija apie medų:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *